2023’ün ilk Ay tutulması… Burçları neler bekliyor?

Tutulmalar ve geçişler, bir gök cisminin başka bir gök cismini kısmen veya tamamen kapattığı astronomik olaylar. 5 Mayıs 2023’te de Ay, dünyanın dış gölgesinin içinden geçecek ve bu, Ay’ın ince bir şekilde kararmasına neden olacak.

Bu gölgeli Ay tutulması 5 Mayıs 2023 18.14’te başlayacak 22.32’de bitecek. Bu tip doğa olayları pek çok kültürde farklı ritüellerle de karşılanıyor. Örneğin; eskiden Çinliler, Ay tutulmaları sırasında göksel bir ejderhanın Ay’a saldırdığına ve Ay’ı yuttuğuna inanırmış.

Bu yüzden de tutulma sırasında ejderhayı korkutup kaçırmak için davul ve çömlek çalmak ve yüksek sesler çıkarmak bir gelenekmiş.

Ayrıca tutulma için bazı astrologlar da çeşitli uyarılarda bulunuyorlar. Astrologlara göre bu süreçte dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde:

  • Ay tutulması sırasında dışarı çıkmayın.
  • Hamileyseniz, gelişmekte olan fetüs için zararlı olduğuna inanıldığı için özel önlemler alın.
  • Tutulma sırasında yemek yemekten kaçının.
  • Tutulma bittikten sonra banyo yapın.
  • Tutulma sırasında seyahat etmeyin.
  • Yeni bir işe veya çalışmaya başlamayın.
  • Tutulmadan sonra tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak için evi iyice temizleyin.

Peki bu tutulmadan burçlar nasıl etkilenecek?

.

KOÇ

Bu Ay tutulması, Koç burcu için bazı duygusal karışıklıklar getirebilir. Sakin kalmaya ve duygularınızı kontrol altında tutmaya çalışın. Bu tutulma size bazı denizaşırı fırsatlar getirebilir. Bazı beklenmedik parasal kazançlar da mümkün. Yeni arkadaşlar edinebilir ve onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

BOĞA

Partnerinizle bazı yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz, açık olmaktan kaçınmayın. Evdeki ve iş yerindeki ilişki çatışmalarına odaklanın. İş tatmin edici olmayabilir ve bazı gecikmeler ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Gereksiz harcamalardan kaçının.

İKİZLER

Bu tutulma bazı olumlu değişiklikler getirebilir. Bazı ödüller kazanabilirsiniz ve bu da iş arkadaşlarınızın size saygı duymasını sağlayacak. Bir terfi ve maaş zammı almak için şans sizden yana. İlişkileriniz gelişecek ve evde uyumun tadını çıkaracaksınız. Bekleyen tüm yasal konular lehinize çözülecek.

YENGEÇ

Yengeçler iş ve ilişkilerde bazı zorluklarla karşılaşacaklar. Herhangi bir yatırım yapmayın ve harcamalarınıza çok dikkat edin. Yeni bir projeye veya işe girişmeyin. Duygularınız üzerinde çalışmanız gerekecek, tüm duygusal patlamalardan kaçının, sakin kalın.

ASLAN

Hem kişisel hem de profesyonel tarafta fayda sağlayacaksınız. Ortaklıklar gelişecek ve evlilik hakkında düşünmek için de iyi bir zaman. Ticari iş birlikleri verimli olacak. Aslan burcu bireyleri kişisel, profesyonel ve finansal olarak başarıya ulaşacak.

BAŞAK

Finans ve kariyerde olumlu değişiklikler olacak. İş değişikliği ve kazançlı iş teklifleri yolunuza çıkacak. Ancak imza atmadan önce dikkatlice düşünmeniz gerekir. Yatırımlar ve finansal planlama için iyi bir zaman. Sağlığınızın ve aileniz, partneriniz ve arkadaşlarınızla iyi ilişkilerin tadını çıkarın.

TERAZİ

Yaratıcı yeteneklerinizi gösterme fırsatları elde edecek ve çalışma alanında övgüler kazanacaksınız. Duygusal olarak aşırı yüklü ve aşırı tepkili olabilirsiniz. Duygusal patlamalara karşı dikkatli olmalısınız. Rahatlamanız ve hayatınızın tüm alanlarına odaklanmanız gerekiyor. Fiziksel egzersiz için iyi bir zaman.

AKREP

Bu tutulma hayata bakış açınızı değiştirecek. Aşk hayatınız iyi olacak ve aile üyeleri ile aranızdaki bağlar da iyi olacak. Geçmişte sizi rahatsız eden birçok şeyden vazgeçiyor olabilirsiniz.

YAY

Bu tutulma, yaylara olumlu değişiklikler getirecek. Kariyerinizde bir yükseliş görebilirsiniz. İlişkileriniz tatmin edici olacak ve size çok fazla mutluluk veren yeni arkadaşlıklar geliştireceksiniz. Daha pozitif olacaksınız. Sağlığınız konusunda dikkatli olmalısınız.

OĞLAK

İş yerinde yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Meslektaşlarınız ve üstleriniz çok destekleyici olacaklar. Çalışmanız size astlarınızdan övgü kazandıracak. Mali durumunuz önemli ölçüde iyileşecek. İyi ve romantik ilişkileriniz olacak ve aileniz de destekleyici olacak.

KOVA

Bu tutulma sırasında, geçmişe çokça bakabilirsiniz. Bu durum sizi rahatsız edebilir. Geçmişi ve değiştiremeyeceklerinizi unutmanız gerekir. İşle ilgili birçok fırsat elde edeceksiniz, bunları değerlendirmeye hazır olun. İlişkilerinizde pozitif olun ve geçmişin sizi mahvetmesine izin vermeyin. Ailenizle aranızdaki tüm kinleri unutun ve dostluk bağlarınızı güçlendirmeye çalışın.

BALIK

Hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmanız gerekecek. Duygusal olarak sıkıntılı hissedebilirsiniz, olumlu düşünün. Sevdiklerinizle iyi ilişkiler kurmaya çalışın. Aileniz destek olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir