Bitcoin Düşüşlerini Öngören Efsane’den Büyük Uyarı!

Bitcoin (BTC) diplerini önceden bildiren bir kripto analisti, beklentilerin aksine, lider kriptonun mevcut fiyat bölgesinde sınırlı kalacağını söylüyor.

Bluntz, Bitcoin fiyatının bir düzeltmeye daha tanık olabileceği konusunda uyarıyor

Bluntz (eski adıyla Smart Contracter) lakaplı popüler kripto analisti, 2018 ayı piyasasının dibini gördükten özellikle Twiter’da ün kazandı. Kriptokoin.com olarak isabetli tahminlerine bu yazıda yer verdik. Güncel analizlerinde, Bitcoin’in kısa vadede 30.000 doların üzerine çıkma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Bu noktada, Bitcoin’in günlük grafikte beş dalgalı bir yükseliş trendinden geçmesinin büyük olasılıkla bittiğinden bahsediyor.

Analiste göre, BTC şu anda 25.000 dolar fiyat alanına yöneleceği bir ABC düzeltme hareketinin ortasında. Aşağıdaki grafiği paylaşan Bluntz, “ABC düzeltmesi BTC için geçerli ve benim için en mantıklısı. Son düzeltme 41 gün sürdü. Şimdiye kadar, bu en son düzeltmeye sadece 14 gün kaldık. Bu bana yeterince uzun gelmiyor” diyor.

Bluntz, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir coin, beş dalgalı bir yükseliş trendine girme eğilimindedir. Ardından bir ABC düzeltme hareketi gelir.

Bluntz’un grafiğine bakış, Bitcoin’in 25.000 dolara ulaştıktan sonra yükseliş trendine devam edebileceğini gösteriyor. Ek olarak, analist, 2023’ün ikinci yarısında 32.000 dolara yükseliş bekliyor.

BTC fiyatı daha fazla düşecek mi?

Öte yandan, Bitcoin Vadeli İşlemleri, analistler arasında sıcak bir konu halime geldi. Bu hacim, Bitcoin’in Spot ticaretinin hacminin dokuz katına ulaşmış durumda. Sonuç olarak, piyasa, fiyat değişimlerine karşı daha duyarlı hale geliyor.

Twitter’dan ‘Maartunn’a göre, vadeli işlem piyasasında işlem hacminin günlük bazda yaklaşık 900 bin, vadeli işlem hacminde ise yaklaşık 100 bin olduğuna dikkat çekti.

Maartunn’un analizine göre bu büyük eşitsizliğin birincil nedeni, Binance borsasının yakın zamanda kripto çiftlerinin çoğunda sıfır komisyonlu spot ticaretini devre dışı bırakması. Bu da Bitcoin’de spot ticaret hacminde önemli bir düşüşe neden oldu. Sonuç olarak, oranın “senkronize olmamasına” yol açıyor.

Buna ek olarak, geçmişte Bitcoin dominans oranının kendisinden önceki döneme göre yüksek olduğu dönemlerde, Temmuz 2021’de kabaca zirveye yedi kat, dibe sadece bir kez yakın olduğundan bahsediyor. Sonuç notları, “Aşırı volatilite dönemi göreceğimiz garanti” şeklinde cesur bir gözlemde bulunuyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin

Bluntz’in analizlerinin ikinci kısmında, Ethereum’un BTC’den daha hızlı düşme ihtimali yer aldı. ETH/BTC analizlerini paylaşan Bluntz, ETH’nin yükseliş ivmesini yeniden kazanmadan ve 0,073 BTC’ye (2,138 dolar) yükselmeden önce 0,06 BTC’ye (1,757 dolar) kadar düşebileceğini söylüyor.

Bence ETH/BTC/ yeniden kötü görünmeye başladı ve Mart’ın en düşük seviyesindeki fiyat hareketi muhtemelen bir ABC yükselişiydi. Her gün 0.618’i kaybediyor ve yeni bir dip olası gibi görünüyor. ETH/BTC günlük/haftalık olarak yeni bir dip seviyeye inmek üzereyken altcoinlerde yükselmek zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir