İsmail Saymaz duyurdu: Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar CHP ile adaylık için görüşüyor

Gazeteci İsmail Saymaz, Ergenekon davaları sürecinde yaşamına son veren yarbay Ali Tatar‘ın ağabeyi Ahmet Tatar‘ın CHP ile adaylık konusunda görüştüğünü kararın ise bu hafta sonu verileceğini duyurdu.

Partilerde seçim sürecinin başlamasıyla adaylık yarışı da tüm hızıyla sürerken Saymaz’dan kulis bilgisi geldi. Halk TV’de Seda Selek’in sunduğu Perdenin Önü Arkası programında Saymaz Ahmet Tatar’ın CHP’den aday olabileceğini aktardı. 

Saymaz şu ifadeleri kullandı: 

“CHP’de bir kişi daha var aday olabilir, hafta sonu karar verilecek. Dilerim o başvuruda bulunur, dilerim CHP onu milletvekili adayı gösterir. O da sevgili Ahmet Tatar. Kendisi şehidimiz yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi. Kendisi öteden beri CHP’li. İnanmış bir Atatürkçü, sosyal demokrat ve sadece bir şehit yakını olarak değil ondan bağımsız bir mücadele insanı olarak hem kardeşinin hatırasını yad etti, hem de tüm mücadele alanlarında var oldu. Kemal Kılıçdaroğlu bundan önceki seçimde çok kötü bir tercih yaparak Mehmet Ali Çelebi’yi biraz da yardım etmek amacıyla Meclis’e taşımıştı. Biraz da kötü bir tercihti. Kötü bir tercih olacağını o an bilemezdi sayın Kılıçdaroğlu. Bence bugün en çok Tatar Ailesi hak ediyor. Umarım kendisi vekilliğe aday için bu hafta sonu karar verir ve başvurur. Umarım Cumhuriyet Halk Partisi de Ahmet Tatar’ı uygun bir yerde değerlendirir ve Meclis’e taşıyarak Ergenekon dönemi adına sembol bir karar alır.”

TIKLAYIN | Öldürülen eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, CHP’ye katıldı: Rozetini Kılıçdaroğlu taktı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir