Kulislerde “AKP’den milletvekili adayı gösterileceği” iddia edilen Ayhan Bilgen: Biz hiçbir ittifaka karşı kapıları kapatmadık

“AKP’den milletvekili adayı olacağı” iddia edilen Eski HDP Milletvekili ve Türkiye’nin Sesi Partisi’nin (SESPARTİ) kurucusu Ayhan Bilgen, “Biz hiçbir ittifaka karşı kapıları kapatmadık. Taraf da değiliz. Her türlü kararı yetkili kurullarımızda değerlendiririz” dedi.

Ankara kulislerinde de özellikle iktidar partisi AKP’nin, bu seçimlerde “işini şansa bırakmamak için milletvekilliği listelerinde sürpriz isimlere yer vereceği” de konuşuluyordu. Bu isimlerden birinin de “eski HDP milletvekili ve SESPARTİ’nin kurucusu Ayhan Bilgen olduğu” iddia edilmişti. AKP’nin, 14 Mayıs’taki seçimde “Bilgen’i kendi listesinden aday göstereceği” konuşuluyordu. Cumhuriyet’e konuşan Ayhan Bilgen, söz konusu iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“AKP’den adaylık” iddialarına kapıları kapatmayan Bilgen, “AKP’den kendisine henüz bir teklifin gelmediğini” ancak bu durumun kamuoyunda tartışıldığını dile getirdi. Bilgen, “Biz hiçbir ittifaka karşı kapıları kapatmadık. Taraf da değiliz. Her türlü kararı yetkili kurullarımızda değerlendiririz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir