AKP’nin Bakırköy adayı Özdemir: Ben İstanbul doktoruyum

AKP Bakırköy Belediye Başkan adayı Ali Talip Özdemir, AKP Bakırköy İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Özdemir, gazetecilere doktora tezinin Bakırköy olduğunu söyledi.

“BEN İSTANBUL DOKTORUYUM”

Özdemir, “Ben İstanbul doktoruyum, haberiniz olsun. Bu çok önemli bir şey. Yani oturup konuşurken hamasi nutuklarla Bakırköy’ü anlatmak farklıdır. Bir de öğretim görevlisi arkadaşlarla oturup ciddi ve teknik olarak Bakırköy’ü tartışmak ayrıdır” diye konuştu.

Eskiden Bakırköy’ün İstanbul’un en büyük ilçesi olduğuna dikkati çeken Özdemir, siyasette yaklaşık 40 yıllık deneyimiyle ilçeyi yeniden ayağa kaldıracaklarını dile getirdi.

Özdemir, Bakırköy’de ciddi manada borç yükünden bahsedildiğini belirten, şöyle devam etti:

“Benim bir de huyum var. Geçmişi hiç tenkit etmeyeceğim, kavga etmeyeceğim. Çünkü zaman çok değerli. Siyaseti ben 40 yıl parlamentoda yaptım. Rahmetli Demirel Doğru Yol Partisi genel başkanıydı, ben kürsüde konuşurken Doğru Yolcular bana laf attılar. Hemen döndü arkasını, dedi ki ‘Ali Talip Özdemir, bizim kardeşimizdir. Onun lafını kesmeyin.’ Rahmetli Özal, Adnan Kahveci ile ilk geldiğimizde bize ‘Partinin mutfağına gidin çalışın.’ dedi. Adnan Kahveci kaynakla ilgili problemleri geliştirdi, ben de ilk Çevre Bakanlığının kuruluşuyla ilgili çalışmaları geliştirdim. Allah’a hamdolsun bize nasip oldu.”

Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olduğunu anımsatan Özdemir, “Gerçekten TOKİ çok büyük bir okul, çok güzel bir okul. Orada çalıştı, başarılı oldu. Burada da inanıyorum ki el ele verip biz İstanbul’un her noktasında ama öncelikle Bakırköy’ü ayağa kaldıracağız. Kimsenin bundan endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Özdemir, ilçedeki sorunlar ve çözüm önerilerini anlattı.

Bir soru üzerine Bakırköy’de kentsel dönüşümün çok önemli olduğunun altını çizen Özdemir, “Adamın evini yıkayacaksınız. Diyorsunuz ki ‘Ya kardeşim ben arsa bazında, ben işte kat irtifakında da bunu hallediyorum. Merak etme.’ Haydi bakalım nereye gidecek? 3’tü 5 oldu şimdi, 5 bin lira da kira. Yeter mi bu ortamda? Yetmez. Onu biz halledeceğiz” dedi.

Kentsel dönüşümde en önemli problemlerden olan kaynak sıkıntısına karşı belediye olarak fon oluşturup vatandaşı destekleyeceklerini vurgulayan Özdemir, kentsel dönüşüm projelerini yürüten müteahhitlerle sözleşme yapacaklarını bildirdi.

“İSTANBUL’U VE BAKIRKÖY’Ü AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

İBB Başkan adayı Murat Kurum’un çalışmalarına da değinen Özdemir, “Bu işi bilen, TOKİ’de yetişen İBB Belediye Başkan adayı Kurum ile el ele vereceğiz. Derya kaynağımız var. İki kardeş bir araya geleceğiz. İstanbul’u ve Bakırköy’ü ayağa kaldıracağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir