Apple Vision Pro 600 Yeni Uygulama ve Oyun İle Çıkış Yapıyor

Apple, 2 Şubat tarihinde ABD’de piyasaya sürüldüğünde Vision Pro karma gerçeklik başlığı için 600’den fazla yeni uygulamanın ve oyunun hazır olacağını duyurdu.

Vision Pro, göz izleme, el hareketleri ve sesli komutlarla yönlendirilen bir 3B kullanıcı arayüzü aracılığıyla uygulamaların geleneksel ekran sınırlarının ötesine ölçeklenmesine olanak tanıyan “sonsuz bir tuval” özelliğine sahip.

PGA Tour ve NBA’in spor uygulamaları, golf sahalarının ve basketbol sahalarının sanal temsillerini kullanıcının ortamına taşıyacak. Disney+ ve IMAX gibi eğlence hizmetleri Vision Pro için özel olarak tasarlanmış uzamsal içerik geliştirirken Netflix ise bu platform için uygulama yapmayı reddetmişti.

Verimlilik açısından Box, MindNode ve diğer uygulamalar, iş birliği için yeni çoklu görev arayüzleri oluşturmak amacıyla sonsuz tuvali kullanıyor. Webex, Zoom ve Microsoft Teams’in video konferans uygulamaları ise uzaktan toplantıları iyileştirmeyi amaçlıyor. Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint’in Vision Pro için yerel uygulamalar olarak kullanılabileceğini doğruladı. Şirket ayrıca kulaklık ve Outlook, OneNote ve Loop uygulamaları için bir Teams uygulamasını da onayladı.

Apple Arcade’in 250’den fazla oyunu da PlayStation DualSense ve Xbox Wireless oyun kumandası desteğiyle Vision Pro’da uzamsal oynanış için optimize edilmiş durumda.

Apple, etkileşimli ders içeriği sağlayan astronomi, bilim ve tıp uygulamalarıyla eğitimin de odak noktası olduğunu söylüyor. Alışveriş yapanlar ise Vision Pro aracılığıyla mağazalara göz atabilecek ve dijital kıyafetleri deneyebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir