Halka Arz Yok mu? Diyenlere Müjde: SPK Onayladı Meka Beton Borsa’ya Geliyor!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) son bülteninde beton ekipman ve tesisi üreticisi olan Meka Beton’un halka arz başvurusunu onayladı. son haftalarda hız kesen halka arzlarda yatırımcılar hızla Meka Beton’un ne zaman halka arz edileceğini araştırmaya başladı. MEKAG hisse fiyatı ne olacak? Meka Beton halka arzı ne zaman yapılacak?

Meka Beton halka arzı ne zaman?

SPK, beton kırma, işleme ve üretimi makineleri üreten ve tesis tasarımcısı olan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi (MEKAG) halka arzına onay verdi. Halka arz tarihi henüz netleşmezken, onay tarihine göre, Meka Beton’un 5-6 Ekim tarihlerinde halka arz edilmesi bekleniyor.

MEKAG Meka Beton halka arz geliri nerede kullanılacak?

Şirketin halka arz geliri tamamına yakını yatırım harcamaları ve işletme sermayesi ihtiyaçları için kullanılacak. Halka arzdan sağlanan finansman kaynağının yüzde 42 ila 45’i yatırım harcamalarında, yüzde 42 ila 45’i işletme sermayesi ihtiyaçlarında kullanılacak. Geri kalan kısım da güneş enerjisi santrali kurulumu ve arge-ürün geliştirme harcamalarına ayrılacak.

Meka Beton halka arzı hangi yöntemle yapılacak?

MEKAG halka arzı sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemiyle gerçekleştirilecek. Şirket sermayesi 50 milyon TL’den 12,5 milyonluk artırımla 62,5 milyon liraya yükseltilerek kurucu Mehmet Kaybal’a ait 4,4 milyon lira nominal değerli hisse satışıyla yapılacak.

Meka Beton MEKAG halka arzında hisse fiyatı ne?

Meka Beton halka arzında hisse başına 25 TL fiyat olacak. Hisselerin tamamının satılırsa halka arz büyüklüğü 422,5 milyon TL (15,4 milyon dolar) olacak

Meka Beton halka açıklık oranı ne olacak?

Halka arz sonrasında MEKAG halka açıklık oranı yüzde 27 olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir