Yatırımcılar dikkat! Ralli sürecek mi?

Borsa İstanbul yeni haftaya rekorla başladı. BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününe 9 bin 134 puandan başladı. 

Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı Eda Karadağ, Borsa İstanbul’daki yükselişi ve piyasalardaki son durumu Haber7’ye değerlendirdi.

BORSADA RALLİ SÜRECEK Mİ?

Piyasada iştahın yüksek olduğunu, bugün ki açılışın ilk saatlerinde işlem hacminin 40 milyar liranın üzerinde gerçekleştiğini belirten Karadağ, “Borsaya talep yüksek” dedi. Ekonomi yönetiminin mesajlarının piyasalara olumlu yansıdığının altını çizen Karadağ, borsanın yeniden cazip bir yatırım aracı olduğuna işaret etti. Borsada rallinin devam etmesini beklediklerini ifade eden Karadağ, “Soluksuz bir yükseliş söz konusu olmayabilir, yatırımcılar şuna dikkat etmeli ‘nereye kadar yükseliş’ olacağı halen bilinmiyor. Temkinli olmak da fayda var” dedi. 9 bin 200 puan bölgesinin izlenecek en önemli direnç seviyesi olduğuna dikkat çeken Karadağ, “9 bin 200 puanın üzerindeki hareketlerden sonra ise 9 bin 400 puana doğru bir ivmelenme olabilir” diye konuştu.

ALTINDA YÖN NE OLUR?

Altın fiyatlarının merkez bankalarının faiz politikalarını ve jeopolitik riskleri yakından takip ettiğine işaret eden Karadağ, majör merkez bankalarının Mart ayında faiz indirimine gideceği beklentisinin zayıfladığını belirtti. Bu haftanın altın fiyatları için kritik olacağına dikkat çeken Karadağ, ABD’de açıklanacak enflasyon verisinin altın fiyatlarında bir oynaklığa neden olabileceğini söyledi. Ons altında 2 bin doların altına gerilebileceğini ancak bu hareketin kısa vadeli olacağını belirten Karadağ, altında yukarı yönlü hareketin Kasım ayından itibaren başlayabileceğini vurguladı. 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir